Министерски съвет Портал за обществени консултации

Профил на Ani Ivanova

Обществени консултации с участието на Ani Ivanova

Неактивна

Моите коментари


27.05.2025 11:10 Коментар свързан с приема в МГ
Предложението, че децата, приети в математически гимназии след 4-ти клас, да продължат обучението си до 12-ти клас без изпити след 7-ми клас, поставя учениците в неравностойно положение. Това е дискриминационно спрямо децата, които ще кандидатстват след 7-ми клас, защото материалът, който се изучава след 7-ми клас, е значително по-сложен и обширен в сравнение с материала до 4-ти клас.
 
Тази разлика в подготовката и изпитите създава неравен старт за децата в зависимост от училището, в което учат, и това може да доведе до несправедливост в процеса на подбор и оценяване. За учениците, които започват обучението си в математическите гимназии след 4-ти клас, ще бъде по-лесно да преминат през високите изисквания за прием в гимназията, докато за другите деца, които трябва да се състезават на базата на материал, който вече е значително по-сложен, шансът за успех ще бъде значително намален.
За да се гарантира равен достъп до качествено образование и справедливост в процеса на подбор, е важно всички ученици да имат равни условия при кандидатстване, независимо дали са преминали през математическа гимназия или не.

Моля изчакайте